REKLAMA
Znaleziono 2506 wyników
Primark otworzy pierwszy sklep we wschodniej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Primark otworzy pierwszy sklep we wschodniej Polsce
Primark kontynuuje swoją ekspansję na polskim rynku. Ogłosił datę otwarcia ósmego sklepu w Polsce. Pierwsza lokalizacja na wschodzie kraju będzie znajdować się w lubelskim centrum handlowym Felicity. Otwarcie zaplanowano na 5 grudnia. Sklep wyróżnia się nowym designem i układem, pierwszym tego rodzaju w regionie CEE.
GLP buduje wielkie centrum logistyczne dla MCG EastBridge pod Krakowem [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
GLP buduje wielkie centrum logistyczne dla MCG EastBridge pod Krakowem [FILM + WIZUALIZACJE]
GLP, międzynarodowa firma z sektora nieruchomości logistycznych, buduje w podkrakowskich Niepołomicach. Wyłącznym najemcą GLP Kraków III będzie MCG EastBridge z grupy Maszoński Logistic. Centrum o powierzchni ponad 56 tys. mkw., które będzie gotowe w II kw. 2024 roku, to jeden z największych projektów magazynowych realizowanych obecnie w Małopolsce.
Tajwańskie technologie napędzają polską gospodarkę. Rekordowe nowe inwestycje i handelartykuł
Pokaż artykuł
Tajwańskie technologie napędzają polską gospodarkę. Rekordowe nowe inwestycje i handel
Polsko‑tajwańska współpraca gospodarcza wchodzi w zupełnie nową fazę. W 2025 roku wymiana handlowa obu krajów osiągnęła rekordowe 2,54 mld USD, rosnąc aż o 22% rok do roku. Tajwan zapowiada dalsze wzrosty, a rosnący popyt na zaawansowane technologie oraz coraz silniejsze więzi inwestycyjne sprawiają, że Polska staje się jednym z kluczowych partnerów Tajpej w Europie.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
Poznań staje się jednym z najważniejszych centrów technologii kwantowych w regionie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Poznań staje się jednym z najważniejszych centrów technologii kwantowych w regionie [FILM]
Poznań staje się jednym z najważniejszych centrów technologii kwantowych w regionie. 25 maja 2026 r. na Politechnice Poznańskiej uruchomiono zaawansowany komputer kwantowy IQM Radiance 5. W wydarzeniu wziął udział m.in. Marcin Kulasek, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Wielkopolska inwestycja to kamień milowy w rozwoju polskich kompetencji cyfrowych i krajowego ekosystemu głębokich technologii.
TAURON Dystrybucja zrealizowała strategiczną inwestycję dla północnej części woj. śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
TAURON Dystrybucja zrealizowała strategiczną inwestycję dla północnej części woj. śląskiego
TAURON Dystrybucja zrealizowała inwestycję o wartości ponad 93 mln zł, modernizując stacje elektroenergetyczne (GPZ) Herby i Mijaczów oraz blisko 50 km linii wysokiego napięcia. Dzięki temu infrastruktura kolejowa otrzymała 7 MW nowych mocy, a mieszkańcy, samorządy i przedsiębiorcy w północnej części województwa śląskiego zyskali stabilniejsze i bezpieczniejsze zasilanie.
Gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem będzie jeszcze większa? Trwają uzgodnienia kolejnej fazyartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem będzie jeszcze większa? Trwają uzgodnienia kolejnej fazy
Największa inwestycja zagraniczna typu greenfield w historii Polski, budowa Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników Intela w miejscowości Kadłub, w gminie Miękinia pod Wrocławiem prawdopodobnie będzie...znacznie większa, niż to oficjalnie deklarowano jeszcze kilka dni temu.
Visa planuje otworzyć w Polsce nowy, wielki globalny Hub Technologiczno-produktowy. Powstanie 1500 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Visa planuje otworzyć w Polsce nowy, wielki globalny Hub Technologiczno-produktowy. Powstanie 1500 miejsc pracy
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Amerykańska firma Visa ogłosiła dzisiaj, że planuje otworzyć w Polsce globalny Hub Technologiczno-produktowy, który będzie pierwszym tego rodzaju projektem w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu najbliższych kilku lat w Hubie będzie pracować 1500 specjalistów z obszaru technologii.
Osiem miast w Polsce dostanie łącznie 190 mln zł. Mają zwiększyć ochronę przed ekstremalnymi opadamiartykuł
Pokaż artykuł
Osiem miast w Polsce dostanie łącznie 190 mln zł. Mają zwiększyć ochronę przed ekstremalnymi opadami
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekaże na inwestycje wodne w ośmiu miastach kolejne fundusze. Z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021-2027 dofinansowanie inwestycji w ośmiu miastach wyniesie 190 mln zł.
Kolejne katowickie kamienice wypięknieją i zyskają lepszy standardartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne katowickie kamienice wypięknieją i zyskają lepszy standard
Dopiero co Katowice zakończyły kompleksową modernizację zabytkowych kamienic przy ul. Gliwickiej 4 oraz ul. Mariackiej 30, 32 i 34, a już trwają prace związane z przygotowaniem kolejnych kamienic do podobnych prac. Trwa procedura przetargowa na termomodernizacje oficyny przy ul. Opolskiej 13a oraz zabytkowych kamienic przy ul. Wojewódzkiej 18 i Piotrowickiej 88. Te inwestycje z jednej strony poprawią warunki życia ich mieszkańców, a z drugiej strony stanowią ważny element dbania o środowisko.
Kraków chce budować Centrum Badawczo-Rozwojowe Europejskiej Agencji Kosmicznejartykuł
Pokaż artykuł
Kraków chce budować Centrum Badawczo-Rozwojowe Europejskiej Agencji Kosmicznej
Prezydent Aleksander Miszalski skierował do premiera Donalda Tuska list, w którym podtrzymuje pełną gotowość oraz żywe zainteresowanie samorządu ulokowaniem w Krakowie siedziby Centrum Badawczo-Rozwojowego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Inicjatywę prezydenta Krakowa poparł wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
Colliers podsumowuje rok 2023 na rynku magazynowym i wskazuje trendy na 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Colliers podsumowuje rok 2023 na rynku magazynowym i wskazuje trendy na 2024 r.
Po 2023 r., w którym branża logistyczno-magazynowa zmagała się ze wzrostem czynszów i pustostanów, magazyny wchodzą w nowy rok z dobrymi perspektywami. Eksperci Colliers spodziewają się stabilizacji stawek czynszu i zwiększonej aktywności inwestycyjnej. Pozytywny wpływ na sektor będzie mieć m.in. rozwój elektromobilności oraz transportu morskiego.
Nabierają tempa prace przy budowie polskiego Terminala FSRU – nowego punktu wejścia gazu do Polski artykuł
Pokaż artykuł
Nabierają tempa prace przy budowie polskiego Terminala FSRU – nowego punktu wejścia gazu do Polski
Prace przy budowie polskiego Terminala FSRU nabierają tempa. Najbardziej zaawansowane roboty toczą się w części lądowej, a te na morzu właśnie wkraczają w kluczową fazę. Koszt budowy pływającego terminala LNG (FSRU) w Gdańsku, wraz z towarzyszącą infrastrukturą morską oraz gazociągami lądowymi, to około 4,5 miliarda złotych. Wskazana kwota nie obejmuje kosztów czarteru jednostki FSRU.
firma
Pokaż firmę
Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Białoskórnicza 24/25 50-134 Wrocław reprezentowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "CENTRUM" Sp. z o.o.
Koleją do Legnickiej Strefy Ekonomicznejartykuł
Pokaż artykuł
Koleją do Legnickiej Strefy Ekonomicznej
Nowy przystanek ułatwi dojazdy koleją do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja na trasie Legnica – Jawor między Nową Wsią Legnicką a Przybyłowicami jest realizowana w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na budowę przystanku.
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.
Polska Strefa Inwestycji od 5 lat wspiera przedsiębiorców na Sądecczyźnieartykuł
Pokaż artykuł
Polska Strefa Inwestycji od 5 lat wspiera przedsiębiorców na Sądecczyźnie
5 lat działania programu Polskiej Strefy Inwestycji na Sądecczyźnie to 44 wydane decyzje o wsparciu i 1,07 mld złotych nakładów inwestycyjnych. PSI to wsparcie przedsiębiorczości, pomoc w realizacji inwestycji i stymulowanie rozwoju regionu.
Amerykański koncern Mars zainwestował ponad 600 mln zł w budowę pod Warszawą nowej fabryki jedzenia dla zwierzątartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Mars zainwestował ponad 600 mln zł w budowę pod Warszawą nowej fabryki jedzenia dla zwierząt
Mars Polska, polska spółka należąca do wielkiego, globalnego, amerykańskiego koncernu Mars, Incorporated, czołowy producent jedzenia dla zwierząt, uruchomił niedawno w miejscowości Błonie pod Warszawą (powiat warszawski zachodni) jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk w Europie. Warta ponad 600 mln zł inwestycja, stworzyła blisko 300 nowych miejsc pracy, a firma ma ambitne plany na rozwój fabryki w kolejnych latach. Produkty, które powstają w Błoniu to saszetki najbardziej popularnych marek Mars Petcare i trafią na półki m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.
Westinghouse Electric Company podpisał umowy o współpracy przy projekcie jądrowym z 22 polskimi firmamiartykuł
Pokaż artykuł
Westinghouse Electric Company podpisał umowy o współpracy przy projekcie jądrowym z 22 polskimi firmami
Podpisane w poniedziałek, 19 września umowy dotyczą nie tylko współpracy w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów AP1000 w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, ale także przyszłych projektów z wykorzystaniem technologii AP1000 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – poinformowała amerykańska firma Westinghouse Electric Company.
Trwa duża modernizacja Hotelu Katowice. Będzie po niej funkcjonował pod marką voco [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa duża modernizacja Hotelu Katowice. Będzie po niej funkcjonował pod marką voco [WIZUALIZACJE]
Hotel Katowice, wchodzący w skład Grupy PHH, może pochwalić się nowo przygotowanym pokojem wzorcowym. Całkowitej modernizacji zostanie poddanych 167 pokoi. Docelowo hotel jako pierwszy w Polsce będzie funkcjonował pod marką voco, należącą do sieci InterContinental Hotels Group (IHG).
REKLAMA